Günlük Tablo

30 Ağustos 2020 Korona Tablosu ve Vaka Sayısı

30 Ağustos 2020 Pazar gününe ait koronavirüs tablosu az önce açıklandı. Günlük vaka ve vefat sayısı yüksek seyrine devam ediyor. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca bugünün tablosuna dair ”Düne göre daha az test talebi oldu. Ancak buna rağmen 1.482 yeni hastamız var. Ağır hasta sayımız artıyor. Bu durum kaybettiğimiz canların sayısını da artırıyor. Mücadeleyi ancak hep birlikte yürütürsek başarabiliriz. Güç tedbirde.” şeklinde açıklamada bulundu.

Son 24 Saatte Neler Yaşandı ?

Suudi Arabistan, kutsal mekan Kabe’nin birkaç gün içinde tekrar ziyarete açılması için çalışmalara başladı.

Kabe 5 Mart’tan Bu Yana İbadetlere Kapalı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu : ” Buradan vatandaşımıza sesleniyorum. Tedbir almazsak salgınla başa çıkamayız. Tedbirsiz olmak yaşlılarımıza karşı sorumsuzluktur. Bir sorumsuzluk söz konusu. Halkımızın salgınla ilgili gereğini yerine getirmiyor. Bu sorumsuzca davranışları, rica ediyoruz yapmayın. Şu anda kısıtlama değerlendirmemiz yok. ”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu

İngiltere Hükümeti‘nin önümüzdeki kış aylarında koronavirüsle mücadele ile ilgili hazırlıkları basına sızdı. Raporda “en kötü senaryoda 85 bin kişinin bu kış Covid-19 sebebiyle hayatını kaybedebileceği” belirtiliyor.

İngiltere / Londra’dan Bir Fotoğraf

Türkiye’de son 2 haftadır koronavirüsten koruduğu düşüncesiyle zatürre aşısı yaptırmak isteyenlerin sayısında rekor artış yaşanıyor. Buna karşın uzmanlar, zatürre aşısının koronavirüse karşı hiçbir koruyuculuğu bulunmadığı konusunda bilgi verdi.

Zatürre Aşısının Koronavirüse Karşı Koruyuculuğu Bulunmuyor

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, koronavirüs geçirmiş ve atlatmış, mevcut halde emziren annelerin sütü aracılığıyla çocuklarına da antikor geçtiğini ve bebekler için koruyucu özellik taşıdığını belirtti.

Covid-19 Geçirip İyileşmiş Bir Annenin Sütü Koronavirüse Karşı Koruyucu Olabilir

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Recep Öztürk ”Yeni yasaklar kurallara uyulmadığı takdirde zorunlu olarak gelecek. Sadece iller değil, ülke düzeyinde de yasaklamalar gelebilir” şeklinde konuştu.

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Recep Öztürk

30 Ağustos Korona Tablosu Açıklandı mı ?

30 Ağustos 2020 Pazar Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu
  • Bugünkü Test Sayısı 91.302
  • Bugünkü Vaka Sayısı 1.482
  • Bugünkü Vefat Sayısı 42
  • Bugünkü İyileşen Sayısı 1.027
  • Hastalarda Zatürre Oranı % 7.5
  • Ağır Hasta Sayısı 945

Kaynak
Sağlık BakanlığıTwitter

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu