Günlük Tablo

30 Aralık Korona Tablosu Bugünkü Test, Vaka, Vefat

30 Aralık 2020 Çarşamba Türkiye Günlük Covid-19 Tablosu açıklandı mı ? Bugünkü tablo neticesinde gerçekleşen yeni test, vaka, hasta, vefat, iyileşen ve ağır hasta sayısı kaç ? Aşılar geldi mi ? Ne zaman uygulanmaya başlanacak ? Turistler için yılbaşı tedbirleri nasıl olacak ? Koronavirüse 2. defa yakalanan kulüp başkanı kim ? Hangi ilin valisi yılbaşında evlerde normalden fazla kişi sayısı varsa ceza kesileceğini belirtti ? Detaylar için kaydırınız.

29 Aralık Dünkü Korona Tablosu

Dün 183 bin 117 test yapıldı. 15 bin 805 yeni vakayla beraber 2 bin 783 hasta tespit edildi. 253 vatandaş hayatını kaybetti. 21 bin 4 kişi iyileşti. Ağır hasta sayısı 4 bin 191’e düşmüştü.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın Paylaşımları

Kısa Kısa Dünyadan Haberler

ABD’nin Kaliforniya eyaletinde bir hemşire, Pfizer aşısı olduktan bir hafta sonra koronavirüse yakalandı. Konuya ilişkin açıklama yapan bulaşıcı hastalık uzmanı Ramers, bunun beklenmedik bir durum olmadığını, ilk dozun tam koruma sağlamadığını söyledi.

Almanya Robert Koch Ensitüsü son 24 saat içerisinde 22.459 yeni koronavirüs vakası ve 1129 yeni ölüm bildirdi. Bu salgının başlangıcından görülen en yüksek günlük ölüm sayısı oldu.


Çinli Sinopharm, (Türkiye’nin Aşı Aldığı Şirket Değil) inaktif aşısının etkinlik oranını %79.3 olarak ilan etti. Çin otoritelerine acil kullanım onayı başvurusunda bulunuldu. Veriler, Dünya Sağlık Örgütü’ne bildirildi.


Endonezya, sürü bağışıklığı oluşturabilmek için 181 milyon vatandaşını aşılamayacak.

Kısa Kısa Türkiye’den Haberler

Bilim Kurulu üyesi Doç. Dr. Afşin Emre Kayıpmaz: “Aşılar geldi, 2 haftalık sürece ihtiyacımız var. BioNTech firmasından 2021 yılı için toplam 30 milyon doza kadar aşı alabileceğiz. Oxford&Astrazeneca ortak yapımı aşının temini için görüşmeler sürüyor.”

Koronavirüs Bilim Kurulu bugün aşı gündemi ile saat 17:00’da toplanacak. Toplantıdan sonra Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca bir basın açıklaması yapacak.

İçişleri Bakanlığı genelgesine göre yarın 21.00’den 1 Ocak 2021 saat 10.00’a kadar belirlenen cadde, bulvar ve meydanlar yabancı turist girişine kapalı olacak.

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, ikinci kez koronavirüse yakalandı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: “(Kovid-19 aşısı) Eğitimi yüz yüze yapmamızın önünü açacak. Öğretmenlerimizin arzu etmeleri halinde aşılama sürecinin bir an önce başlaması konusunda Sağlık Bakanlığı ile temasımız sürüyor. Okulların açılmadığı bir toplumda normalleşme oluşmaz. Normalleşme olması için önce okulları halletmemiz lazım.”

Bolu Valisi Ahmet Ümit: “Yılbaşında evde normalin üstünde insan varsa herkese ceza kesilecek.”

30 Aralık Bugünkü Korona Tablosu

Bugün Türkiye’de 184 bin 415 test yapıldı. 15 bin 692 yeni vakayla beraber 2 bin 612 yeni hasta tespit edildi. 254 vatandaş hayatını kaybetti. 20 bin 192 kişi iyileşti. Ağır hasta sayısı ise 4 bin 98’e düştü.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu