Günlük Tablo

30 Eylül Korona Virüs Tablosu Vaka Sayısı Bugün

30 Eylül 2020 Çarşamba Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosunda Son Dakika ! Yeni tablo ve vaka sayıları açıklandı mı ? Bugün toplam kaç covid-19 testi yapıldı ? Testlerden kaç kişinin koronavirüse yakalandığı tespit edildi ? Vefat eden sayısı ne oldu ? İyileşen hasta sayısı ve ağır hasta sayısı kaç ? Dünden bu yana çok önemli gelişmeler neler oldu ? Kısıtlamalar yolda mı ? Okullarla ilgili son durum ne ? Aşı çalışmalarında son durum nedir ? Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca neler söyledi ? Hepsi ve daha fazlası için lütfen haberimizi sonuna dek okuyunuz.

29 Eylül Dünkü Korona Tablosu

29 Eylül Koronavirüs Tablosu

30 Eylül Bugünkü Korona Tablosu ve Vaka Sayısı

Bugünkü koronavirüs tablosu tüm vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Bugüne ait covid-19 tablosu az önce 20:10’da Sağlık Bakanlığı tarafından açıklandı. Bugün yapılan 112.098 testten pozitif çıkan 1.391 kişi hastanede tedavi altına alındı. 65 vatandaşımız hayatını kaybetti 1.245 kişi ise sağlığına kavuştu. Ağır hasta sayısı 1.516’ya düştü.

30 Eylül Koronavirüs Tablosu

Türkiye ve Dünya’dan En Sıcak Koronavirüs Haberleri

Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Yeşim Taşova: “Halk Sağlığı uzmanlarının vermiş olduğu kararlarla ister istemez kaçınılmaz olarak yüz yüze eğitimle ilgili birtakım kısıtlamalar geleceğini düşünüyorum” dedi.

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Yeşim Taşova

İçişleri Bakanlığınca valiliklere “Şehir içi toplu ulaşımda HES kodu sorgulama” ve “Konaklama tesislerinde HES kodu zorunluluğu” genelgeleri gönderildi.

İçişleri Bakanlığı

Koronavirüs Bilim Kurulu bugün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında saat 17:00’da toplanacak. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, toplantının ardından saat 19:00’da bir basın açıklaması yapacak.

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü: ”Hane halkı ile yemek yemeyi tercih edin. Diğer dostlarınız, arkadaşlarınız ile aynı masada yemek yememeye çalışın. Bir araya geldiniz, bir şeyler yemeniz gerekiyorsa herkes tabağını alıp ayrı bir köşede mesafeyi koruyarak yesin.” dedi.

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü

ABD’li eğlence şirketi Walt Disney, koronavirüs salgınının getirdiği ekonomik zorluklar sebebiyle 28 bin çalışanını işten çıkaracağını duyurdu. İşten çıkarmaların yüzde 67’si yarı zamanlı çalışanlardan olacak.

Disneyland Kaliforniya

Kore Hastalık Kontrol ve Önleme Ajansı (KDCA), koronavirüsü atlatan 965 hastanın dahil olduğu bir araştırmada, 879 hastanın sağlık durumunda en az bir olumsuz yön tespit edildiğini açıkladı. Buna göre, hastalığı yenen her 10 kişiden 9’unda olumsuz belirtiler hayat boyu devam edebilir.

Seul / Güney Kore

Dünya Bankası, yeni tip koronavirüs (COVID-19) aşısı bulunduğunda, yoksul olarak nitelendirilen 3. dünya ülkelerinin de aşıyı satın alıp, sayıları 2 milyarı bulan nüfusun da tedavi edebilmesi amacıyla 12 milyar dolarlık kaynak ayırdıklarını açıkladı.

Dünya Bankası

Rusya tüm ülkelerden önce geliştirdiği Sputnik-V isimli koronavirüs aşısını ülke genelinde dağıtma çalışmalarını sürdürürken Devlet Başkanı Vladimir Putin’in ise henüz aşılanmadığı öğrenildi. Kremlin sözcüsü, Putin’in henüz aşı olmadığını ancak olmaya sıcak baktığını bildirdi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu