Günlük Tablo

30 Ocak Korona Tablosu Günlük Vaka Sayısı

30 Ocak 2021 Cuma Türkiye Günlük Korona Virüs Tablosu açıklandı mı? Bugünkü test, vaka, hasta, vefat, iyileşen ve ağır hasta sayısı kaç oldu ? Türkiye ve Dünyadan koronavirüse dair son sıcak gelişmeler neler ? Bilim Kurulu Üyeleri neler söyledi ? Detaylar için aşağı kaydırın.

29 Ocak Dünkü Korona Tablosu

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca Neler Paylaştı ?

Türkiye’den Haberler

Prof. Dr. Necmettin Ünal: “Vaka sayılarını mutlaka düşürmemiz, en altta tutmamız lazım ki kendimize özgü bir mutant suş ortaya çıkmasın.”

Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Akın: “Cumartesi, pazar günleri sokağa çıkma yasağı olduğu halde alışveriş bahanesiyle pek çok kişinin dışarı çıktığını görüyoruz. Tabii ‘aşı geldi olay çözüldü’ gibi bir rahatlık da var.”

Antalya’da 20 yaş altı vatandaşların toplu ulaşım kısıtlaması kararı Valilik kararıyla kaldırıldı.

Koronavirüs kısıtlamalarının da değerlendirileceği Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısı, 1 Şubat 2021 Pazartesi günü yapılacak.

Bilim Kurulu üyesi Prof. Özlü: “Okulların açılmasının salgının yayılmasında katkısı olmadığı gösterildi. Okul içinde enfeksiyon görüldü ama yaygın bir bulaş rapor edilmedi. Okuldan da bulaş olduğu yönünde kanıtlar yok.”

Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Hasöksüz: “Son dönemde vaka sayılarının artışı, vatandaşın kurallara çok fazla riayet etmemesinden kaynaklanıyor. Uludağ otellerindeki görüntüler ortada. Onun yansımaları da olacak.”

Dünyadan Haberler

Danimarka, nüfusunun 4 katından fazla sayıda Covid-19 aşısı sipariş etti.

JAMA Pediatrics: Bir annenin COVID-19 antikorları, plasentayı geçerek, fetüsü enfeksiyondan koruyabilir.

Dünya genelinde koronavirüse karşı aşılanan kişi sayısı 90 milyonu aştı. 8.3 milyon kişi aşının ikinci dozunu aldı.

ABD’de aşılamadan sonra 329 kişi hayatını kaybetti. 10 bin üzerinde advers olay yaşandı, 104 kişi ömür boyu sakat kaldı. 273 yaşamı tehdit eden olay yaşandı. 722 hastaneye yatış sağlandı. 2 bin acil servis ziyareti yapıldı.

New York’taki restoranların iç mekanlarında 14 Şubat’tan itibaren %25 kapasiteyle hizmet verilebilecek.

AB, birlik topraklarından aşı ihracını izne bağladı.

Çin’in Shijiazhuang şehrinde anüsten test uygulaması başladı. Test yapılan kişilerin yürümekte güçlük çektiği görüldü.

Fransa Başbakanı Jean Castex, 20,000m²’den büyük olan, kapalı alışveriş merkezlerinin koronavirüs mutasyonu nedeniyle kapatılacağını açıkladı.


Çekya, gerekli olmayan haller dışında tüm sınırlarını kapattı.

30 Ocak Bugünkü Korona Tablosu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu