Günlük Tablo

30 Temmuz Koronavirüs Tablosu Vaka Sayıları Ne Oldu ?

30 Temmuz 2020 Perşembe gününe ait Covid-19 Günlük Korona Tablosu yayınlandı. Bilindiği üzere dün itibariyle Yoğun Bakım ve Entübe Hasta Sayıları, uygulanan uluslararası standartlar çerçevesinde tablo içerisinde açıklanmıyor. Peki bugünkü test, yeni vaka, vefat ve iyileşen sayısı kaç oldu ? Ayrıca yeni açıklanmaya başlanan verilerden zatürre oranı ve ağır hasta sayısı kaç ? Hepsi haberimizin detaylarında.

  • Bugünkü Test Sayısı 43.236
  • Bugünkü Vaka Sayısı 967
  • Bugünkü Vefat Sayısı 15
  • Bugünkü İyileşen Sayısı 982
  • Hastalarda Zatürre Oranı %9.3
  • Ağır Hasta Sayısı 561

29 Temmuz 2020 Koronavirüs Tablosu ‘nu görmek için tıklayın.

Yarın Kurban Bayramı’nın ilk günü. İnsanların hayvan pazarlarında, kesim yerlerinde ve bunun gibi birçok yerde kalabalık oluşturması bekleniyor. Eş, dost, akraba veya memleket ziyaretleriyle beraber büyük bir topluluk hareketi ise kaçınılmaz.

30 Temmuz 2020 Perşembe Günü Koronavirüs Tablosu

Ancak bu durumlarda diğer insanlarla en az 1,5 metre sosyal mesafemize dikkat eder, gereken şartlara uygun maskemizi ağız ve burnumuzu kapatacak şekilde kullanır ve özellikle de el hijyenimize dikkat edersek bayramı daha neşeli geçirmemiz mümkün olabilir.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca bugüne dair şunları söyledi:

”Dün 542 olan ağır hasta sayımız 561’E YÜKSELDİ. Son 24 saat içinde yapılan 43.000’i aşkın testte 967 kişide daha hastalığa rastlandı. Bir süre 900’e doğru inen yeni hastamız giderek artıyor. İyileşen hasta sayımızla yeni hasta sayımız birbirine yakın.”

Kaynak
TwitterSağlık Bakanlığı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu