Günlük Tablo

31 Aralık Korona Tablosu Yılbaşı Vaka Sayısı

31 Aralık 2020 Perşembe Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu açıklandı mı ? Bugünkü tabloyla gerçekleşen yeni test, vaka, hasta, vefat, iyileşen ve ağır hasta sayısı kaç oldu? Mutasyon aşıyı zayıflatıyor mu ? Neden 1 doz aşı olmak yetmiyor ? Sinemalar ne zamana kadar kapalı kalacak ? Hangi ülkelerde tedbirler uzatıldı ? Detaylar için aşağıya kaydırınız.

30 Aralık Dünkü Korona Tablosu

Dün Türkiye’de 184 bin 415 test yapıldı. 15 bin 692 yeni vakayla beraber 2 bin 612 yeni hasta tespit edildi. 254 vatandaş hayatını kaybetti. 20 bin 192 kişi iyileşti. Ağır hasta sayısı ise 4 bin 98’e düşmüştü.

Bakan Koca Neler Paylaştı ?

Dünyadan Koronavirüs Gündemi

Çin’de bugüne kadar 4,5 milyon kişi aşı oldu. Vakaların %0.1’inden daha azında hafif ateş görüldü. Ciddi bir yan etkiye rastlanmadı. Çin, yeni koronavirüs mutasyonunun büyük olasılıkla aşıları etkilemeyeceğini açıkladı.

Dünya genelinde koronavirüse yakalanan kişi sayısı 83 milyonu aştı.

Almanya Robert Koch Ensitüsü son 24 saat içerisinde 32.552 yeni koronavirüs vakası ve 964 yeni ölüm bildirdi.

Hindistan, uçuş yasaklarını 31 Ocak tarihine kadar uzattı.

Bulgaristan, Covid-19 kısıtlamalarını 31 Ocak tarihine kadar uzattı.

Letonya, olağanüstü hal durumunu 7 Şubat tarihine kadar uzattı.

Lüksemburg, giriş kısıtlamalarını 31 Mart tarihine kadar uzattı.

Türkiye’den Sıcak Haberler

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü: “Aşı bizi hasta olmaktan, ağır hasta olmaktan, ölmekten korur. Grip aşısı olurken ‘Çin’den mi geliyor diye’ düşünmüyorken, Kovid-19 aşısı için de bu kaygıyı taşımak doğru değil.”

Dicle Üniversitesi Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kemal Çelen: “Koronavirüs aşılamasının birinci dozundan sonra koruyuculuk %70’lere çıkıyor ancak yine de koruyuculuğu arttırmak için ikinci doz yapılmalı.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Salgının bir süre daha etkisini sürdüreceği anlaşılıyor. Aşı tedariki çalışmalarına önem vererek ülkemizi bu belirsiz geleceğe hazırlıyoruz”

İçişleri Bakanlığı’nca yayımlanan genelge ile 31 Aralık’a kadar faaliyetlerine ara verilen sinema salonları için bu süre 1 Mart 2021’e uzatıldı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: “Bu aşının en önemli özelliklerinden biri de bu aşıyı daha kolay yapabilir olacağız. Diğer aşıların lojistiğinde, depolanmasında sıkıntı var. Çin aşısı grip aşısı gibi. 2-8 santigrat derecede saklanıyor. Çok rahatlıkla ortam oluşturmanız mümkün”

Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Ateş Kara: “Eğer siz bugün otomobile binip herhangi bir yere gidiyorsanız aşı ondan 100 kat daha güvenli.”

31 Aralık Bugünkü Korona Tablosu

Bugün 178 bin 217 test yapıldı. 14 bin 380 yeni vakayla beraber 2 bin 219 yeni hasta tespit edildi. 239 kişi vefat etti. 22 bin 21 kişi iyileşti. Ağır hasta sayısı 3 bin 918’e düştü.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu