Günlük Tablo

4 Ağustos Korona Tablosu Bugünkü Vaka Sayısı

4 Ağustos 2020 Salı gününe ait günlük koronavirüs tablosu kısa bir süre önce açıklandı. Yeni vakalarda düne göre yaşanan yüksek artış konusunda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca önemli uyarılarda bulundu. Uzmanlar sayının daha da artmasından endişeli.

Bugünkü Tabloya Göre 1.083 Vatandaşımız Daha Enfekte Oldu

4 Ağustos 2020 Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu

Türkiye günlük vaka sayısında 1.000 altına peyderpey düşmeye devam etmesi beklenen ve güvenli liman olarak tanımlanan sayının tekrar üzerine çıktı. Bilindiği üzere 14 Temmuz tarihinden bu yana günlük vaka sayıları 1.000 altında geliyordu.

  • Bugünkü Test Sayısı 46.249
  • Bugünkü Vaka Sayısı 1.083
  • Bugünkü Vefat Sayısı 18
  • Bugünkü İyileşen Sayısı 994
  • Hastalarda Zatürre Oranı %8.5
  • Ağır Hasta Sayısı 583
4 Ağustos 2020 Günlük Korona Tablosu ve Fahrettin Koca’nın Açıklamaları

” YENİ HASTA SAYISINDAKİ YÜKSELME CİDDİ. İki gün arasındaki fark, yakın zamanda ilk kez bu kadar belirgin. Bayram ve tatildeki temas ortamının ağır sonuçlara yol açmasını önlemeliyiz. Hepimiz birbirimize karşı sorumluyuz. Tedbirde birliğe ihtiyacımız var.”

Almanya Türkiye’ye Seyahat Yasağını Kısmen Kaldırdı

Almanya Başbakanı Angela Merkel

Almanya, yüksek vaka sayılarını sebep göstererek Türkiye’ye uyguladığı seyahat yasağını bugün itibarıyla kaldırdı. Dışişleri Bakanlığı ve Kültür ve Turizm Bakanlığının yoğun girişimleri sonucu 4 Ağustos’tan itibaren İzmir, Aydın, Muğla ve Antalya’ya gidecek turistler için izin çıktı. Ancak Almanya’ya dönüşten 48 saat önce PCR testi şart koşuldu.

Koronavirüse Karşı Koruduğu İddia Edilen ” No Attack ” İsimli Takviye Edici Gıda’yı Reklam Eden Ünlülere Ceza Yağdı

Para Cezasına Neden Olan Reklamlar

Aralarında Ebru Akel, Seda Sayan, Şeyma Subaşı, Seray Sever ve Seren Serengil gibi birçok ismin de bulunduğu ünlülere Ticaret Bakanlığı tarafından ayrı ayrı 104 bin 781’er TL para cezası kesildi. Sebebiyse ünlülerin bu takviye edici gıdayı sosyal medya hesaplarında ” Koronavirüs’e Karşı Korur ” beyanıyla ilaç veya beşeri tıbbi ürün gibi tanıtarak reklam yapması oldu.

Aşı Çalışmaları Devam Eden Türkiye’de Yakında İnsan Deneylerine Geçilecek

Tübitak Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal

TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal yaptığı bir açıklamada yakında Türkiye’nin yürüttüğü aşı çalışmalarında hayvan deneylerinden insan deneylerine geçileceğini söyledi.

Okulların Açılma Tarihi Doğru Bir Karar mı ?

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mehmet Ceyhan

Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, Okulların 31 Ağustos tarihinde açılacak olmasıyla ilgili olarak “Okulların açılma tarihine erken diyemeyiz. İleride daha iyi olacağının garantisi yok” dedi.

Kaynak
TwitterSağlık Bakanlığı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu