Günlük Tablo

4 Ekim Korona Virüs Tablosu Bugünkü Vaka Sayısı Kaç ?

4 Ekim 2020 Pazar Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu yayınlandı mı ? Bugün kaç kişiye covid-19 testi yapıldı ? Test yapılan ve pozitif çıkanlardan kaçı hastaneye yatırıldı ? Kaç kişi vefat etti, iyileşen sayısı ne oldu ? Ağır hasta sayısı ve diğer verilerde son durum nedir ? Türkiye ve Dünya’da ne gibi gelişmeler yaşandı ? Aşı çalışmalarında son durum ne ?

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın Verdiği Müjde Neydi ?

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca aşı çalışmalarıyla ilgili olarak dün çok önemli bir gelişmeyi paylaştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın müjdeyle ilgili sözleri neler oldu ? Aşağıdan izleyebilirsiniz.

3 Ekim Dünkü Korona Tablosu

3 Ekim Türkiye Covid-19 Hasta Tablosu

4 Ekim Bugünkü Koronavirüs Tablosu

Türkiye’nin bugünkü Covid-19 Hasta Tablosu az önce açıklandı. Bugün yapılan 104.402 testten pozitif çıkan 1.429 kişi hastanede tedavi altına alındı. 57 kişi vefat ederken, 1.182 kişi iyileşip sağlığına kavuştu. Ağır hasta sayısı ise 1.475 oldu.

4 Ekim Koronavirüs Tablosu

Türkiye ve Dünya’dan Son Gelişmeler

Sağlık Bakanı Koca, koronavirüs çalışmalarıyla ilgili olarak sosyal medya hesabından bilgi verdi. Covid-19 virüsüne maruz bırakılan 19 hayvandan, 10 hayvanın aşılandığını 9 hayvanın ise aşılanmadığını söyledi. Aşılanan hayvanlarda virüse rastlanılmadı, aşılanmayanlardan 4’ü öldü 5’inin ise akciğerlerinde virüs ortaya çıktı.

ABD Başkanı Donald Trump‘la ilgili gelen bilgiler arasında çelişkiler mevcut. Trump’ın Doktoru Sean Conley, “Başkan Trump’ın durumu bu sabah itibariyle gayet iyi” derken, Beyaz Saray’dan bir yetkili ise , “Başkan’ın temel fonksiyonlarının son 24 saatteki durumu çok endişe vericiydi ve bu bakımdan önümüzdeki 48 saat onun bakımı noktasında çok önemli olacak” şeklinde konuştu.

Covid-19’a Yakalanan Trump Hastanede Tedavi Altında

Fransa’da son 24 saatte tespit edilen 16 bin 972 yeni covid-19 vakası ile salgının başından bu yana günlük olarak en yüksek seviyeye ulaştı.

Fransa’da Günlük Vaka Sayıları Yüksek Seyretmeye Devam Ediyor

Bakan Koca’nın yerli aşıyla ilgili hayvan çalışmasının başarıyla neticelendiği, 1. faz insan deneylerine gelindiğinin müjdesini verdiği Erciyes Üniversitesi’nin Rektörü Prof Dr. Mustafa Çalış ile eşi AK Parti Kayseri eski Milletvekili Hava Talay Çalış koronavirüse yakalandı.

Hava Talay Çalış ve Mustafa Çalış

ABD’de Covid-19 testi yaptıran bir kadının burnundan beyin omurilik sıvısı geldi. Testi yaptırdıktan sonra evine dönen kadında baş ağrısı, ışığa karşı hassasiyet ve ağzında demir tadı oluştu. Hastaneye tekrar giden kadının beyin omurilik sıvısının aktığı görüldü ve tedavi altına alındı. Daha önceden geçirdiği hastalık ve ameliyatların bu durumda rol oynadığı ve Covid-19 testlerinin bu durumla ilişkisinin olmadığı belirlendi.

Koronavirüs Testi – Burun Sürüntü Yöntemi

İsrail‘de binlerce kişi Netanyahu hükümetinin Covid-19 nedeniyle uygulamaya soktuğu kısıtlamaları protesto etti. Protestocular özellikle yeni yasanın hükümete karşı protestoları sınırlayan maddesine tepki gösterdi. Olaylarda en az 15 kişi gözaltına alındı.

Tel Aviv’de Dün Akşam Yaşanan Protestolar

Almanya Daimi Aşı Komisyonu, covid-19 aşısına dair toplumda beklentilerin yüksek tutulmaması konusunda uyarıda bulundu. Uzmanlar aşı bulunsa bile normal hayata dönüşün hemen mümkün olmayacağını ve yıllar alabileceğini belirtti.

Koronavirüs Aşısı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu