Günlük Tablo

4 Temmuz Koronavirüs Tablosu , Bugünkü Vefat Sayısı Kaç Oldu ?

Türkiye’de akşam saatlerinde herkesin en çok merakla beklediği şey koronavirüs tablosu oluyor. Bugünkü vaka sayısı kaç oldu ? Toplamda ne kadar test yapıldı ? Kaç vatandaşımız vefat etti ? Bugün iyileşen hasta sayısımız vaka sayımızdan yüksek mi ? Hepsinin cevabını aşağıda bulabilirsiniz. Ayrıca Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın da bazı paylaşımları oldu ve bunları sizinle paylaşmak istedik. Bakın neler söyledi ?

  • Bugünkü Test Sayısı 48.248
  • Bugünkü Vaka Sayısı 1.154
  • Bugünkü Vefat Sayısı 20
  • Bugünkü İyileşen Sayısı 1.214

İyileşen toplam hasta sayımız 180 bine yaklaştı. İyileşme sürecindeki hasta sayısı 20 bin civarında. Yoğun bakım hasta sayımızda, önceki günlerden devam eden bir artış var. Vakaların azalma seyri yavaş. Bugün iyileşenlerin sayısı yeni vakalardan 60 fazla.

“Sağlık Bakanlığı’nın Koronavirüs vakalarının en çok artış gösterdiğini açıkladığı Bursa’da sokakta halay çeken düğüncüler, sosyal mesafe kuralına uymadı. Katılanların çoğunluğunun maskesiz olması dikkat çekti.” GAZETELER

Düğünlerden, sosyal mesafe kuralına uyulmadığı, maske kullanılmadığı, eğlencelerin kaygı verici yakınlıkta gerçekleştiği haberleri geliyor. Meydanı gelinle damada bırakın. Maske takmak zorunda kalmadan eğlensinler. Siz kuralları çiğnerseniz, bizim düğünümüzde oldu diye üzülürler.

Kaynak : Sağlık Bakanlığı , Twitter

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu