Günlük Tablo

5 Ekim Bugünkü Korona Virüs Tablosu Vaka Sayıları

5 Ekim 2020 Pazartesi Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu açıklandı mı ? Ne zaman açıklanıyor ? Türkiye’de bugün kaç kişiye covid-19 testi yapıldı ? Koronavirüs testi yapılanlardan kaç kişi pozitif çıktı ? Pozitif çıkan vakalardan kaç kişiye hastaneye yatırıldı ? Bugün kaç kişi öldü , kaç kişi iyileşti ? Ağır hasta sayısı düşüşe devam etti mi ? Önemli gelişmeler neler ? Hepsi ve daha fazlası için aşağıya kaydırın.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca 3 Ekim’de Neyi Müjdeledi ? Detaylar için izleyin

Sağlık Bakanlığı’nın Yayınladığı Yeni Kampanyalar

Taner Ölmez ve Timuçin Esen koronavirüsle mücadelede bir kez daha karşımızda. Bakan Koca bu 2 ünlü isim için, ” Uyarıları sürecin özetinden hareketle yeniden gündeme taşıyor: Maske, mesafe, temizlik. Eğer istersek tedbirlerle sosyal hayatı ustaca bir araya getirebiliriz. ” dedi.

4 Ekim Dünkü Koronavirüs Tablosu

Dün yapılan 104.402 testten koronavirüs pozitif çıkanlar arasından 1.429 kişi hastaneye yatırıldı. 57 kişi hayatını kaybetti. 1.182 kişi iyileşmişti. Bugünkü tablo merakla bekleniyor.

4 Ekim Koronavirüs Tablosu

5 Ekim Bugünkü Corona Tablosu Açıklandı mı ?

Bugüne ait koronavirüs tablosu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kabine Toplantısı’nın hemen ardından yaptığı konuşma sonrasında Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlandı. Bugün 115.632 kişiye koronavirüs testi yapıldı. Pozitif çıkanlardan 1.603 kişi hastaneye yatırıldı. 57 kişi hayatını kaybetti. 1.320 kişi ise koronavirüsü atlattı.

5 Ekim Koronavirüs Tablosu

Koronavirüs Gündeminden Sıcak Haberler

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, Canan Karatay’ın “Koronavirüse karşı sabah akşam karbonatlı suyla gargara yapın” sözlerine tepkisiz kalmadı. Ceyhan, “Karbonatla gargara ve kelle paça ile halkın yanıltıldığı günlere geri dönmeyelim. Halk da bunun yalan olduğunu biliyor” şeklinde konuştu.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca Türkiye’de kitle bağışıklığının en yüksek olduğu ilin Adıyaman olduğunu söyledi. Belli bir bölgede yaşayan nüfusun büyük bir kısmının bağışıklığa sahip olduğu ortamda, hastalığa sahip bir bireyin hastalığı bulaştırma ihtimali çok düşüktür. Böylece hastalığı yayılma hızı durur veya yavaşlar. Kitlesel bağışıklık kazanılması ile kitle bağışıklığı ortaya çıkar.

İngiliz bilim insanları koronavirüs aşısı ile ilgili karamsar bir tablo ortaya koydu. Yapılan açıklamada aşının bulunmasının, anında herkesin aşı olacağı anlamına gelmediği ve en az 1 yıl gerektiği belirtildi.

İstanbul Valiliği, yarışseverlerin uzun zamandır merakla beklediği Formula 1 Türkiye Grand Prix’siyle ilgili kötü haber verdi. Valilik tarafından yapılan açıklamada, İstanbul İl Pandemi Kurulunun verdiği tavsiye kararı sonrası yarışların seyircisiz yapılmasına karar verildi.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, bugün toplanıyor. Toplantıda öncelikli gündem; Doğu Akdeniz’deki ve Azerbaycan-Ermenistan cephe hattındaki gelişmeler ile koronavirüsle mücadele olacak. Bakan Koca, yüz yüze eğitimle ilgili alınan tavsiye kararını da kabineye sunması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu