Günlük Tablo

5 Eylül Korona Tablosu Vaka Sayısı Son Durum

5 Eylül 2020 Cumartesi bugünkü Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu açıklandı mı ? Yeni vaka sayıları kaç oldu ? Bugün Türkiye ve Dünya’da ne gelişmeler yaşandı ? Yeni kısıtlamalar ve yasaklar yolda mı ?

4 Eylül ( Dün ) Koronavirüs Tablosunda Durum Nasıldı ?

4 Eylül 2020 Cuma Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu

5 Eylül Korona Tablosu Açıklandı mı ?

Bugünün koronavirüs tablosu az önce Sağlık Bakanlığı tarafından açıklandı. Bugün yapılan test sayısı düne göre azaldı, buna rağmen bugün tespit edilen yeni vaka sayısında artış yaşandı. Dün 53 olarak açıklanan vefat sayısı bugün 56 olarak açıklandı. Bugün iyileşen hasta sayısı ise düne göre düştü. Ağır hasta sayısında ise artış sürüyor.

5 Eylül 2020 Cumartesi Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu
Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın 5 Eylül Tablosuyla İlgili Açıklaması

Bugün Neler Yaşandı ?

İstanbul Göztepe Şehir Hastanesi açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüs salgını konusunda tedbirlere uymayanlar için “Mesafe diyoruz uyulmuyor, maske diyoruz uyulmuyor.” cümlelerini kurarak hassasiyet çağrısını yineledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Bugün Göztepe Şehir Hastanesi Açılış Törenindeydi.

Sağlık Bakanlığı Toplum Bilimleri Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, diğer ülkelerin geliştirdiği aşılara güven duymadıklarını belirterek, 2021 yılının ilk çeyreğinde Türkiye’nin yoğun çabayla üzerinde çalıştığı aşının piyasada olma ihtimalinin yüksek olduğunu söyledi.

Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan

Koronavirüs vaka sayısında tüm iller arasında başı çeken Ankara’da Gazi Üniversitesi Hastanesi %100 doluluk oranına ulaştı. Dikkat çeken detaylardan birisi de hasta yaş grubunun 30’a kadar inmiş olması.

Gazi Üniversitesi Hastanesi / Ankara

Çin’de koronavirüs nedeniyle uygulanmış olan 40 günlük karantinanın 30 binden fazla Covid-19 dışı ölümü de engellediği hesaplandı.

Çin Halk Cumhuriyeti, Karantina Zamanından Bir Fotoğraf

Kaynak
TwitterSağlık Bakanlığı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu