Günlük Tablo

6 Ekim Corona Tablosu Vaka Sayısı Bugün Kaç Oldu ?

6 Ekim 2020 Salı Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu yayınlandı mı ? Bugün 81 ilimizde toplam kaç kişiye covid-19 testi yapıldı ? Test yapılan ve koronavirüs pozitif çıkanlardan kaçı hastaneye yatırıldı ? Vefat eden ve iyileşen kişi sayısı kaç ? Ağır hasta sayısı düştü mü ? Son 24 saatte koronavirüs gündeminden sıcak gelişmeler neler oldu ? Hepsi ve daha fazlası için aşağı kaydırabilirsiniz.

5 Ekim Dünkü Korona Tablosu

5 Ekim Koronavirüs Tablosu

Cumhurbaşkanı Erdoğan dün yapılan kabine toplantısının ardından çok önemli neler söyledi ?

6 Ekim Bugünkü Korona Tablosu

6 Ekim bugünkü corona virüs tablosu az önce Sağlık Bakanlığı tarafından açıklandı. Bugün 112.421 test yapıldı. Pozitif çıkanlardan 1.511 kişi hastanede tedavi altına alındı. 55 kişi vefat etti, 1.229 kişi ise iyileşti.

Yurttan ve Dünya’dan Haberler

ABD’de Florida merkezli Robology isimli teknoloji şirketi, Covid-19 salgınına karşı yemek yerken bile çıkarılmasına gerek olmayan AutoMask adını verdiği otomatik maske üretti. Ürün şimdiden yoğun talep görüyor.

Koronavirüs salgını devam ederken sık sık katıldığı partilerle eleştirilen Şeyma Subaşı, isyan etti. Subaşı, “Restoranlar kaça kadar açık ve içinde yüzlerce insan yok mu? Bırakın da kendi aramızda birazcık eğlenelim. Aptal değiliz kimsenin hayatını tehlikeye atmıyoruz. Sadece eğleniyoruz!” şeklinde konuştu.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk,dün yüz yüze eğitimle ilgili olarak köy okulları, ilkokullar, 8. ve 12. sınıfların yüz yüze eğitime başlayacağını açıklamıştı. Bakan Selçuk bugün yaptığı açıklamalarda şöyle konuştu: ” 12 Ekim Pazartesi günü uzaktan ve yüz yüze eğitim bir arada ilerleyecek. Öğrenciler haftanın 2 günü okulda olacak, sınıf mevcutları azaltılacak. Çocuklarını okula göndermek istemeyen velilerimize esneklik tanınacak. Bu durumda öğrencimiz devamsız sayılmayacak.” dedi.

Singapur hükümeti, koronavirüs salgını döneminde bebek sahibi olacak çiftlere çocuk başına 10 bin dolar ödeme yapacağını açıkladı. 5 milyon 600 binlik nüfusuyla Singapur dünyada doğum oranının en düşük olduğu ülkeler arasında yer alıyor.

ABD Başkanı Trump taburcu oldu. Geçtiğimiz günlerde eşi Melania Trump’la beraber koronavirüse yakalandığını duyuran ve doktorlarının tavsiyesiyle tedbir amaçlı hastaneye kaldırılan ABD Başkanı Donald Trump, 3 günlük tedavi sürecinin ardından dün akşam taburcu oldu. Trump paylaşımlarında, “Covid’den korkmayın. Hayatınıza hükmetmesine izin vermeyin” dedi.

ABD’de yürütülen bir araştırmaya göre Chicago’da hastaneye yatan 509 hastanın %82’sinde nörolojik semptomlar görüldü. Covid-19nedeniyle beyin fonksiyonlarında sorun yaşayan hastaların tedavileri sıradan hastalara göre 3 kat daha uzun sürdü. İlk başta sadece ateş, öksürük ve nefes darlığı olarak belirlenen hastalığın belirtilerine organlarda hasar, deride değişiklik, sindirim ile beyin ve sinir sistemi rahatsızlıklarının da girdiği ifade edildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu