Günlük Tablo

6 Eylül Koronavirüs Tablosu Bugünkü Vaka Sayısı Açıklandı mı ?

6 Eylül 2020 Pazar Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu açıklandı mı? Yeni vaka sayısı kaç oldu ? Son 24 saatte koronavirüsle mücadelede Türkiye ve Dünya’da ne gibi gelişmeler yaşandı ? Vaka sayılarının arttığı illerde yeni kısıtlamalar ve yasaklar yolda mı ? Aşağı kaydırarak öğrenebilirsiniz.

Son 24 Saatte Neler Yaşandı ?

Vaka sayısında tüm ülkeler arasında zirvede bulunan ABD‘de, kapalı alanda yapılan bir düğünde tam 147 kişi virüse yakalandı. Düğünle bağlantısı tespit edilen 3 kişi de virüs nedeniyle hayatını kaybetti.

147 Kişiye Covid-19 Bulaşan Düğünün Yapıldığı Yer

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan: ”Çocuklar da en az yetişkinler kadar, hatta yoğun bakımda yatan yetişkinler kadar virüsü bulaştırıyorlar. ” dedi.

Çocukların Koronavirüsle Mücadelede Önemi Büyük

Fransa’da günlük vaka sayıları şok etti, dün yeni vaka sayısı 8.550 olarak açıklandı. Fransız ilaç firması Sanofi, geliştirdikleri Kovid-19 aşısını 10 Euro altında bir rakama satmayı planladıklarını söyledi.

Sanofi – Fransız İlaç Şirketi

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, 7-20 Eylül tarihleri arasında yurt dışından gelecek olan kişilere 7 günlük karantina uygulanacağını bildirdi.

Kıbrıs, Girne

Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Alpay Azap, bir kez yapılan koronavirüs aşısının ömür boyu koruma sağlama olasılığının bulunmadığını ancak büyük endişeye de gerek olmadığını ifade etti.

Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Alpay Azap

Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu: “Son şüpheleri gidermek için aşıya kendimizden başladık. Ateş yükselmesi veya başka bir yan etki olmadı. Herkese bu aşıyı yaptırmasını tavsiye ediyorum.” dedi.

Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu

Isparta’da koronavirüs test sonucu pozitif olan ve evlerinde karantinada bulunan 42 kişi, ambulanslarla getirildikleri sınav salonlarında KPSS‘ye girdi. Sınav bitiminde covid-19 hastaları tekrar ambulansla evlerine bırakıldı.

Isparta’da KPSS’ye Giren Adayları Sınav Sonu Geri Almak İçin Bekleyen Ambulanslar

5 Eylül ( Dün ) Koronavirüs Tablosu Nasıldı ?

5 Eylül 2020 Cumartesi Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu

6 Eylül ( Bugün ) Korona Tablosu

Bugüne ait tablo az önce Sağlık Bakanlığı tarafından açıklandı. Düne göre bugünkü test,hasta,vefat sayılarında azalma var. İyileşen sayısı ve ağır hasta sayısında ise artış yaşandı.

6 Eylül 2020 Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu

Öte yandan Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca günlük vaka sayısı en çok artan illeri Van, Karaman, Erzincan, Çankırı ve Kayseri olarak sıralarken, Ağır Hasta Sayısı en çok olan illerimizi ise İstanbul, Ankara, Konya, Erzurum ve Yozgat olarak sıraladı.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı fahrettin-koca-twitter-6-eylul.jpg

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu