Günlük Tablo

6 Ocak Korona Tablosu Bugünkü Vaka Sayısı Kaç ?

6 Ocak 2021 Çarşamba Bugüne ait Günlük Koronavirüs Tablosu ve tabloda yer alan yeni vaka, hasta, vefat, iyileşen ve ağır hasta sayısı, yoğun bakım doluluk oranı gibi veriler açıklandı mı ? Türkiye’nin yerli ve milli aşı çalışmalarında son durum ne ? Bakan Koca SMA hastası çocuklar için neler söyledi ? Koronavirüsün yeni semptomu tespit edildi, peki bu semptom ne ? Dünya’da aşılamayı en hızlı yapan ülke hangisi ? Türkiye ve Dünya’dan en sıcak haberler için aşağıya kaydırabilirsiniz.

5 Ocak Dünkü Korona Tablosu

Dün Türkiye’de 183 bin 413 test yapıldı. 14 bin 494 yeni vakayla beraber 1.477 yeni hasta tespit edildi. 194 kişi covid-19 nedeniyle hayatını kaybetti. 8 bin 908 kişi iyileşti. Ağır hasta sayısı ise 3 bin 410’a düşmüştü.

Bakan Koca Neler Paylaştı ?

Türkiye’den Son Dakika Haberler

Prof. Dr. İftihar Köksal: “Kısıtlamaların işe yaradığı aşikâr. Yılbaşında alınan önlemlere uyulmadığını duyuyoruz. İki hafta içinde sonuçları göreceğiz. Pandeminin başında bütün dünya 28 gün kapansaydı virüs bu kadar yayılmazdı.”

İç Hastalıkları Uzmanı Doktor Mustafa Çetin: -Uzun cep telefonu görüşmesi yapan Kovid-19 hastalarının aşırı oksijen tüketimine bağlı öksürük krizlerine girdikleri gözlemlendi. -Telefonla konuşma süresi azaltılan hastanın durumunda düzelme gözlendi.

İngiltere’den gelen yaklaşık 68 kişi, İzmir’in Buca ilçesindeki Gazi Ayşe Hanım Öğrenci Yurdu’nda karantina altında tutuluyor. Toplam 130 odanın dolması halinde, Kredi Yurtlar Kurumu Buca Kız Yurdu da karantina için konaklamaya açılacak.

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü: “Kimse güvende değil, tedbirlere uymak lazım.”

Dünya Gündeminden Sıcak Gelişmeler

Avrupa İlaç Ajansı‘nın onayının hemen ardından Almanya Sağlık Bakanlığı 50 milyon doz Moderna aşısı alacağını açıkladı. Ayrıca riskli bölgelerden gelen yolcuları iki kez test edecek.


Koronavirüsün yeni semptomu ortaya çıktı: -Düzensiz veya yüksek hızlı kalp atışı

Hollanda Başbakanı Mark Rutte: “Aşılama stratejisinde birtakım hatalar yaptık, diğer ülkelerden iki hafta geriden geldiğimiz için gerçekten kendimi çok kötü hissediyorum.”

Çin‘in “savaş zamanı” durumuna geçtiği Hebei eyaletinin Shijiazhuang şehrinde tüm okullar kapatıldı, şehrin bağlantı yolları kontrol altına alındı. Gelen uçuşların %30’u iptal edildi. Otobüs seyahatleri durduruldu.

Rusya’da 1 milyondan fazla kişiye, Arjantin’de 30 binden fazla kişiye Sputnik-V aşısı yapıldı. Herhangi önemli bir yan etkiye rastlanmadı.

İsrail, 12 gün içerisinde nüfusunun %16’sını aşıladı. -Nüfus: 8.65 milyon -Uygulanan aşı: 1,37 milyon

Dünya Sağlık Örgütü: “Çin Virüsün kaynağını araştırmak için Vuhan’a gidecek araştırma ekibimizin ülkeye girişlerine izin vermiyor.”

6 Ocak Bugünkü Korona Tablosu

Bugün Türkiye’de 182 bin 645 test yapıldı. 13 bin 830 yeni vaka ve 1.458 yeni hasta tespit edildi. 191 vatandaş covid-19 nedeniyle yaşamını yitirdi. 8 bin 702 kişi iyileşti. Ağır hasta sayısı 3 bin 303’e düştü.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu