Günlük Tablo

7 Eylül Koronavirüs Tablosu Vaka Sayısında Artış

7 Eylül 2020 Pazartesi Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu açıklandı mı ? Düne göre vaka, vefat, ağır hasta ve iyileşen sayılarında artış mı var yoksa azalma mı ? Son 24 saatte Türkiye ve Dünya’dan önemli gelişmeler neler ?

6 Eylül ( Dünkü ) Koronavirüs Tablosunda Durum Nasıldı ?

6 Eylül 2020 Pazar Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu

7 Eylül 2020 Pazartesi Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu

7 Eylül Korona Tablosu az önce açıklandı. Yeni açıklanan veriler durumun ciddiyetini ortaya koymaya devam ediyor.

7 Eylül 2020 Pazartesi Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu

Son 24 Saatten Kısa Kısa Gelişmeler

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca sosyal medyada yaptığı paylaşımda ”Son bir ayda Koronavirüs’e yakalanan 100 kişiden 40,1’i 20-40 yaş aralığındaki gençler. Zatürre gelişen hastaların da %11’i yine bu yaş grubundan” cümlelerini kullandı.

Sağlık Bakanlığı‘nın yayınladığı koronavirüs verilerine göre koronavirüse yakalanan kadınların oranı %49, erkeklerin oranı ise %51 olarak açıklandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, giderek yükselen koronavirüs vaka sayılarıyla ilgili olarak “Vazgeçin bu dönemde şu düğünlerden, yemekli merasimlerden. Nikah törenleriyle bu işleri bitirmek suretiyle bu dönemi gelin atlatalım” şeklinde konuştu.

Yasak olduğu bilinmesine rağmen oğluna tam bin 500 davetlinin katıldığı ve sosyal mesafenin unutulduğu bir düğün yapan AK Parti Milletvekili Cemil Yaman, eleştirilere karşılık olarak “Ben Ağrılıyım. İkram yapmadan yollasak ‘Bir yemek yedirmeden yolladı’ derler” dedi.

Eczanelerde grip ve zatürre aşıları tükendi. Eczacılar yaşanan talep yoğunluğu sebebiyle risk gruplarına öncelik verirken, aşı siparişleri için liste yapılmaya başlandı.

İngiltere‘de yapılan bir araştırmaya göre yeni tip koronavirüs karantinasından sonra her 10 kişiden 6’sı kendisini aşırı halsiz hissettiğini ortaya konuldu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu