Günlük Tablo

7 Ocak Perşembe Bugünkü Korona Tablosu Vaka Sayısı

7 Ocak 2021 Perşembe Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu ve test, vaka, hasta, vefat, iyileşen ve ağır hasta sayısı, yoğun bakım doluluk oranları açıklandı mı? Kısıtlamalar ne zaman kaldırılacak ? Okullarda yüz yüze eğitim ne zaman başlıyor ? Bugünkü Bilim Kurulu Toplantısı’nda gündem ne ? Dünya’da son 24 saatte neler yaşandı ? Detaylar için aşağıya kaydırınız.

6 Ocak Dünkü Korona Tablosu

Dün Türkiye’de 182 bin 645 test yapıldı. 13 bin 830 yeni vaka ve 1.458 yeni hasta tespit edildi. 191 vatandaş covid-19 nedeniyle yaşamını yitirdi. 8 bin 702 kişi iyileşti. Ağır hasta sayısı 3 bin 303’e düşmüştü.

Bakan Koca Neler Paylaştı ?

Türkiye’den En Sıcak Gelişmeler

Koronavirüs Bilim Kurulu, bugün saat 17.00’de video konferans yöntemiyle toplanıyor. Ayrıca Sağlık Bakanı Koca, DSÖ Avrupa Bölge Direktörü Hans Kluge ile bir görüşme gerçekleştirecek. İngiltere’deki mutasyon, aşı çalışmaları ve salgının gidişatı gibi konular ele alınacak.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: “Uzaktan eğitimde imkânları ne kadar çok artırsak da bizim isteğimiz okulların yüz yüze açılması. 15 Şubat sonrasında güncel verilere dayalı olarak en doğru kararı açıklıyoruz.”

Milli Eğitim Bakanlığı: “Hayat boyu öğrenme kurumlarında yüz yüze eğitim faaliyetlerine 11 Ocak’tan itibaren başlanacak”

Toplum Bilimleri Kurulu Üyesi Mustafa Necmi İlhan: “Kısıtlamalar 15 Şubat sonrası kaldırılabilir. Mutasyonlu virüsün bulaştırıcılığı fazla, öldürücü hızı ise daha az. İngiltere’deki meslektaşlarımız, öksürük ve solunum semptomlarının daha fazla olduğunu söylüyorlar.”

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Hasöksüz: “Vaka sayılarımız 3 binli rakamlardan aşağı inerse kısıtlamalar da yüksek ihtimalle kalkacaktır.”

Dünyadan Son Dakika Haberler

Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Ofisi tespit edilen “endişe verici” koronavirüs varyantına karşı, ülkelere yoğun tedbir alınması çağrısında bulundu.

Suudi Arabistan, Umre yapmak isteyen herkesin Covid-19 aşısı olması gerektiğini açıkladı.

Çin, Suudi Arabistan’dan ithal edilen hurmaların pozitif çıktığını açıkladı.

Norveç, BioNTech & Pfizer aşısını alan riskli gruptaki 2 huzurevi sakininin hayatını kaybettiğini açıkladı. Norveç Ulusal Halk Sağlığı Enstitüsü, ölümlerin nedenini araştırıyor.

Hollanda, yeni mutasyon nedeniyle 12 yaş altı çocuklara da test yapmaya başlamıştı. Son 2 haftada enfeksiyona yakalanan çocuk sayısında 3 kat artış yaşandı.

Portekiz’de Pfizer aşısını aldıktan 48 saat sonra ölen hemşireyle ilgili ilk açıklama geldi. Acevedo’nun ölüm nedenine ilişkin bir açıklama yapılmadı. Adalet Bakanlığı: “Otopsiden elde edilen ön veriler, aşı ile ölüm arasında bir ilişki olmadığını söylüyor.”

Dünya Sağlık Örgütü: “Dünya ‘özellikle ABD gibi ülkeler’, yeni koronavirüsle çok tehlikeli bir oyun oynuyor. Virüs yayıldıkça ona daha fazla mutasyon şansı veriyorsunuz.”

7 Ocak Bugünkü Korona Tablosu

Bugün Türkiye genelinde 183 bin 3 test yapıldı. 12 bin 171 yeni vakayla beraber 1.370 yeni hasta tespit edildi. 194 vatandaş hayatını kaybederken, 8 bin 211 vatandaş ise iyileşti. Ağır hasta sayısı 3 bin 201’e düştü.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu