Günlük Tablo

7 Temmuz Korona Tablosu, 14 Kişilik Minibüsten 42 Yolcu Çıktı !

Koronavirüs salgınına karşı verilen mücadelede bugünün tablosu açıklandı. Bugün gelen verilerde düne göre daha iyi bir sonuç yakalandı. Düne göre test sayısı hemen hemen aynı olsa da, yine düne kıyasla vaka ve vefat sayısında azalma, iyileşen hasta sayısında artış var.

  • Bugünkü Test Sayısı 50.545
  • Bugünkü Vaka Sayısı 1.053
  • Bugünkü Vefat Sayısı 19
  • Bugünkü İyileşen Sayısı 2.297

Sağlık Bakanı Doktor Fahrettin Koca yaptığı açıklamalarda yoğun bakım doluluk oranlarından, yatırılan , entübe edilen ve taburcu edilen hasta sayılarına değindi. Ayrıca vaka artışı listesinde ön sıralarda yer alan 5 iliminiz verilerinin son 3 günde daha iyi gelmeye başladığını bildirdi.

Bakan ayrıca 14 kişilik yolcu minibüsünden 42 yolcunun çıkmasına da sitemkar bir cevapla, salgına karşı birlik olmamız gerektiği cevabını verdi.

Yoğun bakım doluluk oranlarımız 1 aydır %59-%61 arasında. Taburcu ettiğimiz hasta kadar yeni hasta yatırıyoruz. Entübasyon için de durum benzer. Vaka artışlarıyla öne çıkan 5 ilde, son üç gündür ortalama %7 daha az yeni vaka var. SALGINA KARŞI KAÇ KİŞİYİZ?

“Yolcu fazlalığından kapılarını kapatamayan, 14 kişi kapasiteli minibüsten İstanbul Sivil Trafik Ekipler Amirliğinin denetimi sırasında 42 kişi çıktı.” SALGINA KARŞI KAÇ KİŞİYİZ?

şeklinde konuştu.

Kaynak : Sağlık Bakanlığı, Twitter

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu