Günlük Tablo

8 Ekim Bugünün Corona Tablosu ve Vaka Sayısı Kaç ?

8 Ekim 2020 Perşembe Türkiye’nin Günlük Covid-19 Tablosu açıklandı mı ? Yeni tablodaki verilere göre toplam kaç test yapıldı ? Yapılan testler arasından pozitif çıkan kişilerden kaçı hastaneye yatırıldı ? Kaç kişi öldü ve kaç kişi iyileşip sağlığına kavuştu ?

7 Ekim Dünkü Korona Tablosu

Dün yapılan 116.608 test arasından koronavirüs pozitif çıkanlardan 1.581’i hastanede tedavi altına alındı. 56 vatandaşımız vefat etti. 1.355 kişi ise iyileşmişti.

7 Ekim 2020 Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu

8 Ekim Bugünkü Korona Tablosu

Bugünkü koronavirüs tablosu az önce açıklandı. Bugün Türkiye’de 117.101 test yapıldı, pozitif çıkanlardan 1.615’i hastaneye yatırıldı. 58 kişi vefat etti. 1.398 kişi iyileşti. Ağır hasta sayısı ise 1.403 oldu.

Kısa Kısa Yurt ve Dünya’dan Haberler

Türk Tabipleri Birliği, koronavirüse yakalanan ve 14 gün izolasyonda kaldıktan sonra çalışmaya başlayan Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görevli beyin ve sinir cerrahisi uzmanı Dr. Ahmet Akbaş’ın dün gece evinde hayatını kaybettiğini duyurdu.

Fransa’da son 24 saatte 18 bin 746 kişide daha yeni tip koronavirüs tespit edilmesiyle salgının başından bu yana görülen en yüksek vaka sayısına ulaşıldı.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca başkanlığında dün toplanan Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının ardından aşıyla ilgili yeni gelişmeler açıklandı. Yazılı olarak verilen açıklamada, ilk aşı için üretim aşamasına geçildiğinin bilgisi yanında, “Diğer 4 aday için üretimin de yakın olduğu görüşü değerlendirmelerde netlik kazanmıştır” denildi.

New York Times, koronavirüs tedavisi için Walter Reed Ulusal Askeri Hastanesinde 3 gün tedavi gören ABD Başkanı Donald Trump’ın masrafının 100 bin doların üstünde tutabileceğini belirtti. Hızla iyileşip sağlığına kavuşan Trump’ın covid-19’da etkili olduğu bilinen remdesivir, deksametazon gibi ilaçların yanı sıra henüz deneysel aşamada bulunan antikor kokteyli tedavisi sonrasında hastaneden taburcu olmuştu.

İtalya Serie A ekiplerinden Juventus’ta koronavirüs depremi hakim. Takımın yıldızlarından Cristiano Ronaldo, Pablo Dybala, Juan Cuadrado ve Danilo’nun Torino’da uygulanan covid-19 kurallarına uymadıkları gerekçesiyle savcılığa başvuru yapıldı.

Türkiye Futbol Federasyonu, covid-19 nedeniyle seyircisiz oynanan maçların kulüplerin gelir kaybına etkisini azaltmak amacıyla yeni bir karar aldı. Buna göre stat localarına seyirci alınmasına karar verilirken, taraftarlar maç boyunca locanın içinde kalacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu