Dünya

Alman Dışişleri Bakanı Koronavirüs Kurallarını Dinlemedi !

Başta Türkiye olmak üzere tam 130 ülkeyi riskli bölge ilan ederek, PCR testi yaptırmadan dönenlerin Almanya’ya geri kabul edilmeyeceğini ifade eden Dışişleri Bakanı Heiko Maas, Ankara’dan hiçbir test yaptırmadan dönünce ortalık karıştı. Çok sayıda Alman ve Türk vatandaşı, “Kendi koyduğun kurala uy. Bizi riske atıyorsun” diyerek Alman Bakanı eleştirdi.

Yunanistan ve Türkiye’de Görüşmelerde Bulunmuştu

Doğu Akdeniz’de tırmanan gerilim sonrasında arabuluculuğa soyunan Almanya’da, Dışişleri Bakanı Maas tansiyonu düşürmek amacıyla önce Yunanistan’a giderek görüşmelerde bulundu, daha sonra da Ankara’ya giderek mevkidaşı Mevlüt Çavuşoğlu ile bir araya gelmişti. Dün Ankara’dan Almanya’ya geri dönen Maas’ın Türkiye’den dönmeden önce herhangi bir koronavirüs testi yaptırmadığının ortaya çıkmasının ardından halk Bakan Maas’ı topa tuttu.

Kendi koyduğu kurala uymayan Bakana birçok Alman ve Türk, Dışişleri Bakanlığı’nın internet sitesinden şikayet mesajları yazdı. Sosyal medyada da çok sayıda kullanıcı Maas’ı sorumluluk almaya davet ederek çok sert bir dille eleştirdi.

“KENDİ KOYDUĞUN KURALA UY, BİZİ RİSKE ATMA”

Sözcü’den Ali Gülen’in haberine göre bazı Twitter kullanıcıları, “Kendi koyduğun kurala uy Maas. Test yaptırmadan ve negatif sonuç almadan geldin. Bizi riske atıyorsun. Test yaptırmadıysan, 14 gün karantinada kalacaksın” çağrısında bulundular.

” KARANTİNAYA GİRMELİ ”

İşte o paylaşımlardan bazıları :

Jürgen: “Maas 14 gün karantinada kalmalı. Yoksa kurallar, risk bölgesine giden politikacılara geçerli değil mi? Siz de kendi koyduğunuz seyahat uyarısına uyamıyor musunuz?”

Thomas Dolch: “Bay Maas bu koronavirüs döneminde her yere gidiyor. Bizlere de bulaştırabilir. Çünkü virüsü Almanya’ya taşıyabilir”

Andy Hofer: “Şimdi bay Maas ya test yaptırmalı ya da karantinaya girmeli”

Ali Osman Yayla: “Sayın Maas, Almanya’ya gelmeden test yaptırmalıydı. Yaptırmadıysa karantinaya girmeli”

Erol Yıldız: “Belki de Maas virüsü Almanya’dan götürdü. Artık virüs her yerde”

Kaynak
Sözcü

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu