DünyaTürkiye

Almanya Aşıyı Buldu mu ? Güney Kore’de Kafede 27 Kişiye Virüs Bulaştı !

Almanya koronavirüs aşısının üretimine en iyi ihtimalle 2021 yılı başında başlayacağını açıkladı.

Güney Kore’de bir kafede klimanın önünde oturan covid hastası virüsü tam 27 kişiye bulaştırdı. Maske takanlar ise virüsten etkilenmedi.

Rusya’nın geçtiğimiz günlerde koronavirüs aşısını bulduğu haberi üzerine 485 lira civarından 445 Lira civarına kadar düşüş yaşayan Gram Altın tekrardan kendini toparlayıp yükselişe geçti. Şu anda saat 15.45 ve altın 463 lira seviyesinde işlem görüyor.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, salgın sürecinde işleri durma noktasına gelen iş yerlerine ve çalışanlara verilen desteklerin ‘Normalleşme Desteği’ adı altında sürdürülmeye devam edileceğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün kabineyi topluyor. Külliye’de saat 15:00 ‘da başlaması beklenen toplantıda ele alınacak konulardan birisinin de son dönemde yaşanan vaka sayısında artış ve koronavirüs tedbirleri olması öngörülüyor.

ABD Beyaz Saray’a bağlı Basın Sekreteri Kayleigh McEnany, Başkan Donald Trump’ın covid-19 tedavisiyle ilgili olarak “çığır açan” bir açıklama yapacağını söyledi. Trump’ın önümüzdeki günlerde Federal İlaç Başkanlığı tarafından onaylanması beklenen plazma tedavisini duyuracağı belirtiliyor.

Avrupa’da koronavirüs yeniden korku salmaya başladı. Son günlerde Almanya, Fransa, İtalya, Yunanistan ve İngiltere’de vaka sayılarında rekor artışlar yaşanıyor. Almanya Robert Koch Enstitüsü’ne göre vakaların yeniden artış sebebi olarak ”tatilden ülkeye geri dönenlerin virüsü getirmeleri” olarak belirtiliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu