DünyaHaberler

DSÖ : Sonbaharda Milyonlarca İnsan Can Verebilir !

İkinci Dalga denen kavram sürekli olarak dillerde ve bir an olsun bile işitmediğimiz olmuyor. Ne zaman sayılar birazcık yukarı tırmansa hemen insanları 2. dalga mı geliyor diye endişe ve korku sarıyor. Halen ne aşısı ne de kesin bir tedavisi bulunamayan insanlığın başbelası koronavirüs, anlaşılan o ki, tüm ülkelerde bütün insanlara bulaşmadan pekte gitmek istemiyor.

İtalya’nın ünlü kanalı Rai Tv’ye demeç veren Dünya Sağlık Örgütü’nden Doktor Ranieri Guerra normalleşme takviminin bir hayli erken açılmasının vakaların kritik seviyelere kadar tırmanmasında büyük rol oynayacağını ve sonbahar ayları geldiğinde halen bir tedavi bulunamazsa ki bulunamayacağı öngörülüyor, o zaman işte milyonlarca insan hayatını kaaybedebilir. Geçtiğimiz 3 aydan daha zor bir tabloyla karşı karşıya kalabiliriz.

Koronavirüsü adeta İspanyol Gribe benzettiğini açıklayan Doktor Guerra, ispanyol gribinin de yaz aylarında aynen benzer şekilde düşüş gösterdiğini ancak Eylül ve Ekim aylarında zirveye çıkarak oluşan 2. dalgada 50 milyon insanın hayatını kaybetmesine yol açtığı söyleyerek, ortaya koyulan hipotezlerdeki gibi koronavirüsün ilerleyişini sürdürdüğünü savundu.

Kaynak : Rai TV – İtalya

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu