Türkiye

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Koronavirüse Yakalandı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, yapıulan koronavirüs testinin sonucunun pozitif olduğunu ve hastanede tedavi altına alındığını duyurdu. Sağlık durumunun iyi olduğunu belirten İmamoğlu, ”sağlığınıza ve önlemlere mutlaka dikkat edin” diyerek ayrıca ilgi gösteren herkese teşekkür etti.

İlk açıklama, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun’dan geldi. Ongun, Twitter’dan yaptığı açıklamada, “İBB Başkanımız Ekrem İmamoğlu’nun Covid-19 testi pozitif çıkmıştır. Hastanede tedavi süreci başlayan Başkanımızın sağlık durumu iyidir. Kamuoyunun bilgisine sunarız” dedi.

Daha sonra hastane odasından video mesaj paylaşan İmamoğlu, Cuma akşamı ateşinin 38 dereceye çıkması üzerine hastaneye gittiğini, geceyi hastanede geçirdiğini ve yapılan test sonucunun bugün pozitif geldiğini söyledi.

İmamoğlu, “Vatandaşlarımızın bu süreçte dikkat etmesini istiyorum. Teması mümkün olduğu kadar azaltalım. Herkesin bu anlamda duyarlılık göstermesi şarttır. En büyük dileğim bu. Hepinizi çok seviyorum. İstanbul’da her şey çok güzel olmaya devam edecek, hiç endişeniz olmasın” dedi.

İmamoğlu’na Siyasilerden ‘geçmiş olsun’ Mesajları

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu