HaberlerTürkiye

Koronavirüs Döneminde Okullar Açılacak mı? En Başarılı ve Başarı Oranı En Düşük İller Hangileri ?

Sağlık Bakanı bugün yapılan kritik Bilim Kurulu toplantısının ardından kameraların karşısına geçti. En başarılı ve başarı oranı düşük 5 ili açıkladı. Okulların açılmasıyla ilgili bilgi verdi. Toplumun koronavirüsle ilgili olarak yanlış bildiklerini paylaştı. İşte kısa kısa önemli bölümler…

Koronavirüsle ilgili yanlış düşüncelere örnek veren Bakan Koca”Virüsün yayılma hızının azaldığı düşüncesi yanıltıcıdır. Hasta etme gücünün zayıfladığı yönündeki düşünce bilimsel dayanaktan yoksundur. Bunlara itibar edilmesi birçoklarının hastalığa yakalanmasına, hastalığı başkalarına bulaştırmasına neden olmaktadır.” şeklinde konuştu.

Ankara, Bursa, Diyarbakır, Konya ve Gaziantep’te vaka sayılarının arttığını dile getiren Bakan Koca, şu ana kadar koronavirüse yakalananların %53,74 oranının İstanbul kaynaklı olduğunu bildirdi.

Ayrıca şu sıralar koronavirüs mücadelesinde en başarılı 5 ili Balıkesir, Düzce, Kırşehir, Samsun ve Tekirdağ olarak ifade etti.

Ayrıca basın mensuplarından okulların açılmasıyla ilgili gelen bir soruyu ise ”Daha okulların açılmasına zamanımız var. Bilim Kurulunda bu konu gündeme bugün için gelmedi. Bu konuyu salgının seyri belirler. Okulların açılmasına yakın dönemde Bilim Kurulu rakamların seyrine göre tartışır, alınması gereken öneri anlamında bir yaklaşım olursa paylaşmış oluruz. Şu dönemde okulların açılmamasına yönelik bir yaklaşımımız olmadı. Her ihtimale karşı dijital ortamda dijital eğitim yapılması noktasında zaten hazırlık yaptıklarını biliyoruz. Bu anlamda farklı seyir söz konusu olursa Bilim Kurulunun önerisi olur onu da paylaşmış oluruz.” şeklinde yanıtladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu