Dünya

Koronavirüs Dünya Son Dakika Güncel Haberler

ABD’de öğretmenler sokağa döküldü. Vakaların arttığı dönemde okulların açılmasını protesto etti. Dünya’da 700 bin can alan Covid-19 sadece sağlık ve ekonomiyi değil, eğitimi de çıkmaza soktu.

Birleşmiş Milletler Salgında 1 Milyar Öğrencinin Eğitimden Uzak Kaldığını Açıkladı

Salgın kontrol altına alınır alınmaz öğrencilerin okula dönmesi gerektiğini savundu.

Dünya Haritası’ndan Ülkelere Göre Koronavirüs Verilerine Ulaşmak İçin Tıklayın

Yeni öğretim yılı yaklaşırken birçok ülke eğitimi nasıl gerçekleştireceğini tartışıyor. İngiltere okulların sonbaharda açılması için hazırlık içinde.

ABD’de Başkan Trump Okulların Sonbaharda Açılması İçin Çağrılar Yapıyor

Vakaların yüksek seyrettiği New York ve Chicago eyaletleri yüz yüze eğitime karşı ayaklandı. Yüzlerce öğretmen vakaların arttığı dönemde okulların açılmaması için protesto düzenledi. Can kayıplarının 160 bine dayandığı ülkede Başkan Trump salgına karşı alınan karantina önlemlerine karşı çıktı. Önlemlerin yarardan çok zarar verdiğini savundu.

Koronavirüs Dünya Sıralamasına Ulaşmak İçin Tıklayın

Trump Röportaj Sırasında Gazeteciyle Ülkedeki Ölüm Oranlarını Tartıştı

” İşte burada , ABD birçok kategoride en düşük, dünyadan düşük durumda, Avrupa’dan daha düşük. Bir göz at. İşte burada ölüm kayıtları. ”

Trump

” Siz vakalara göre ölüm oranını gösteriyorsunuz. Ben nüfusa göre ölüm oranından bahsediyorum. Güney Kore ve Almanya’dan çok daha kötü. ”

Gazeteci

Avrupa Salgında 2. Dalgaya Hazırlanıyor

Almanya Tabipler Birliği Başkanı 2. dalganın başladığı savundu. Fransa’da da son 3 günde 3 binden fazla vaka tespit edildi. Yoğun bakım ünitelerinde hastalar arttı. Sağlık Bakanlığı sonbahar ve kış aylarında 2. dalganın muhtemel olduğunu açıkladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu