Dünya

Koronavirüs Dünya’da Çığ Gibi Büyümeye Devam Ediyor !

Dünya’yı saran Covid-19 salgınında ölüm ve vaka sayıları hızla artıyor. 18 milyondan fazla kişi virüse yakalandı. Hayatını kaybedenlerin sayısı ise 700 bine yaklaştı.

Aşı Bulunamayabilir !

Dünya Sağlık Örgütü koronavirüse karşı aşı bulunamayabileceğini savundu. ABD’den korkutan açıklama geldi. Salgının daha tehlikeli bir evreye girdiği duyuruldu.

Covid-19 normalleşme sürecinin ardından birçok ülkeyi zor durumda bıraktı. Dünya genelinde can kayıpları 700 bini bulmak üzere. 18 milyon 300 bine yakın kişi enfekte oldu. 11 milyon 500 bin kişi de hastalığı yenmeyi başardı.

Bugünkü Türkiye Günlük Vaka Sayılarını Öğrenmek İçin Tıklayın

DSÖ Vakaların Her 6 Haftada Bir İki Katına Çıktığını Açıkladı.

DSÖ Başkanı Ghebreyesus insanları virüsten koruyacak aşıların bulunmasını istediklerini söyledi. Ancak bugün yaşanan tabloya dikkat çekti.

Dünya Sağlık Örgütü Üst Düzey Yöneticileri

” Şu an elimizde Covid-19’u bitirebilecek sihirli bir silah yok ve hiç olmayabilir. ”

Dünya Sağlık Örgütü Başkanı Tedros Adhanom Ghebreyesus

ABD’de Can Kayıpları 158 Bini Aştı

Başkan Trump’ın Sağlık Danışmanı Brix yeni bir uyarı yaptı. Salgının farklı ve daha tehlikeli bir evreye girdiğini söyledi. Bunun nedeninin insanların önlem almaması ve hareket halinde olması olduğunu duyurdu.

Covid-19 Asya Kıtasında 2 Ülkede Tırmanışta

Koronavirüs Filipinler’de Tehlikesini Arttırıyor

Filipinlerde 1 gün içinde 3 binden fazla vaka tespit edildi. Tehlikeli artış üzerine başkent Manila ve çevresine daha sıkı kısıtlamalar getirildi. Vietnam’da ise 3 aydan sonra ilk defa geçen hafta vaka görüldü. 3 gün içinde 6 ölüm yaşandı. Alarma geçen ülkede 2 şehir karantinaya alındı.

Asya Ülkelerinden Vietnam da Covid-19’dan Etkilenmeye Devam Ediyor

Salgın Dünya Ekonomisini Vurdu

İngiltere’de hükümet zora giren işletmeleri desteklemek için yeni bir program başlattı. Lokantalarda 20 sterline kadar olan hesapların 10 sterlinini ödeme kararı aldı. 1 ay sürecek uygulama haftanın 3 günü geçerli olacak.

İngiltere Salgında Ağır Kayıplar Veren Ülkelerin Başlarında Geliyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu