DünyaHaberler

Koronavirüs Hangi Hayvandan Bulaştı ? Yarasa mı Yoksa Pangolin mi ?

Koronavirüsün tam olarak nereden bulaştığıyla ilgili olarak halen net bir sonuca ulaşılabilmiş değil. Daha nereden bulaştığına emin olmadığımız hastalığın aşısının ise 2020 sonuna kadar çıkacak olmasına inanmak epey güç. Covid-19 insanlara yarasalardan mı yoksa pangolinlerden mi bulaştı ?

Dünya Sağlık Örgütü bu sorunun cevabını bulmak için Çin’in Wuhan kentine uzman bir ekip gönderdi. Uzmanların salgının kaynağı, insanlara nasıl bulaştığını tam olarak öğrenmeye çalışacak.

Bildiğiniz üzere koronavirüsün kaynağıyla ilgili olarak geçmiş dönemde onlarca farklı hayvan isimlerine tanık olduk. Hatta yarasa çorbası yiyen bir yabancı kadının videosu tüm dünyada şok etkisi yarattı.

Dünya Sağlık Örgütü Başkanı Tedros Adhanom Ghebreyesus, virüsün kaynağını bilmenin önemine değindi ve corona virüsü salgınının kaynağına inmek için Çin’e birçok uzmandan oluşan bir ekip gönderdiklerini açıkladı.

Özellikle son zamanda Amerika, Brezilya, Hindistan, Rusya gibi ülkeler üzerinde yoğunlaşan Covid-19’da tüm dünya genelinde koronavirüs vaka sayısı 10 milyonu aştı ve salgın geçen bu 7 aylık süreç içerisinde toplamda 500 binden fazla insanın ölümüne sebep oldu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu