DünyaTürkiye

Koronavirüsle Mücadelede Son 24 Saatte Neler Yaşandı ?

Ankara Valiliği‘nden koronavirüsle mücadele tedbirleri kapsamında sünnet düğünü, nişan ve kına gecelerini yasakladı. Düğün ve nikahların ise 1 saatte tamamlanma zorunluluğu getirildi.

Türk Hava Yolları, koronavirüs nedeniyle yurtiçi uçuşlarında ve kısa dış hat uçuşlarda ”sadece talep eden yolculara” su servisi yapılacağını duyurdu.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan koronavirüse yakalandı. Sağlık durumunun iyi olduğunu ifade eden Babacan, bir süre boyunca ailesiyle birlikte karantinada kalacağını kamuoyuyla paylaştı.

ABD’de ünlü ilaç şirketi Moderna‘nın geliştirdiği koronavirüs aşısının ilk kez denendiği Jennifer Haller isimli kadın, “İlk doz aşıyı olduğum tarihin üzerinden 16 hafta geçti ve kendimi mükemmel hissediyorum” dedi.

Kars’ta, koronavirüs testi pozitif çıkan ve bu nedenle 14 günlük ev karantinasında bulunması gereken bir vatandaş, aracıyla gezerken polislere yakalandı. Şahsa idari para cezası kesildi.

Ünlü ilahiyatçı Nihat Hatipoğlu‘nun koronavirüse yakalandı. Hatipoğlu’nun asistanı: “Hocam maalesef koronavirüse yakalandı. Tedavisi evde devam ediyor. Sevenlerinden dua bekliyoruz” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu