Türkiye

Muhittin Böcek’in Yoğun Bakımdaki Durumu Kritik Seyrediyor

Koronavirüse yakalanan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in yoğun bakımdaki tedavisi sürüyor. Başkan Böcek 7 Eylül’den bu yana yoğun bakımda ve kritik durumu devam ediyor.

Koronavirüs tedavisi gören Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in sağlık durumuna ilişkin büyükşehir belediyesinden açıklama yapıldı.

Açıklamada, Böcek’in yoğun bakımdaki takip ve tedavisi devam ettiği ve verilen mekanik desteklerin aşamalı olarak azaltılmaya çalışıldığı ifade edildi.

Ayrıca Böcek’in sağlık durumu hakkında, “Son 24 saat içerisinde bulguları stabil olup olumlu gelişmeler olmakla birlikte durumu kritikliğini korumaktadır” denildi.

7 Eylül’den beri yoğun bakımda

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 17 Ağustos’ta Covid-19 testinin pozitif çıkması üzerine özel hastanede tedaviye alındı.

Sağlık durumunun kötüye gitmesi üzerine Başkan Böcek, 7 Eylül’de yoğun bakımda uyutuldu.

Koronavirüs tedavisinin ardından astım rahatsızlığı ve akciğerlerindeki yırtılma nedeniyle tedbir amaçlı uyutulan Böcek, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın isteği üzerine Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne sevk edildi.

Sevkten kısa süre önce entübe işlemi bitirilen Başkan Böcek’e, solunum kaslarındaki rahatsızlık nedeniyle daha iyi nefes alabilmesi için trakeostomi uygulandı.

Halen Akdeniz Üniversitesi Hastanesi yoğun bakım ünitesinde tedavi gören Başkan Böcek’in uyarılara tepki verdiği, akciğerlerinin makineden çıkarıldığı belirtildi.

ECMO cihazından ayrılan Başkan Böcek, dün kısmi zamanlı olarak 35 gün sonra uyandırıldı. Muhittin Böcek’in sağlık durumunun gün geçtikçe iyiye gittiği öğrenildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu