Türkiye

Okullar Ne Zaman Açılıyor ? Bilim Kurulu Ne Söyledi ?

Bugünkü Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı ardından Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulların açılmasıyla ilgili konulara netlik getirdi. Okulların 31 Ağustos’ta uzaktan eğitim modeliyle başlayacağını belirten Bakan Selçuk, “Yüz yüze eğitim 21 Eylül’de başlayacak” şeklinde konuştu.

Bakan Selçuk’un Konuşmasından Satırbaşları

“Okulları birlikte açacağız dedik ve herkesi sorumluluk almaya devam ettik. Hazırlıklarımızı ve standartlarımızı tamamladık. 31 Ağustos’ta uzaktan eğitimi başlatıyoruz. Yüz yüze eğitim 21 Eylül’de başlayacak. Okullarımızın uyması gereken hijyen standartları denetlenecek. 2 bin denetmen sahada”

” Cumhurbaşkanımız liderliğinde yaptığımız görüşmeler neticesinde 2020-2021 eğitim ve öğretim yılına nsıl başlayacağımız ile ilgili de kararlarımızı olgunlaştırdık ve devam ediyoruz.”

Okullarda Aşamalı ve Seyreltilmiş Model

”Bilim Kurulu’nun tavsiye kararları neticesinde aşamalı ve seyreltilmiş bir model ile 2020-2021 eğitim ve öğretim yılına da başlıyoruz.

Buna göre 31 Ağustos 2020 tarihinde okulları uzaktan eğitimle açıyoruz ve öğretim yılımıza da bu şekilde başlamış oluyoruz.

21 Eylül’de Bilim Kurulu tarafından tavsiye edilen sınıflarda aşamalı ve seyreltilmiş şekilde yüz yüze eğitimin de başlamasına karar vermiş oluyoruz. ”

Özel Okullar İsterse 17 Ağustosta Başlayabilecek

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı okullar-ne-zaman-açılıyor.jpg

”Dileyen özel okullar tabiki 17 Ağustos Pazartesi gününden itibaren uzaktan eğitim araçlarıyla eğitim faaliyetlerine başlayabilecek. Yüzyüze eğitim alamayan öğrenciler eğitimlerine uzaktan eğitim araçlarıyla da devam edebilecekler.

Uzaktan eğitim araçları kendi kademelerine uygun içerikler çerçevesinde EBA TV kanalları , kendi öğretmenleriyle yaptıkları canlı dersler ve bu derslerin devamında EBA İnternetin içeriğindeki bir takım konulardan da oluşuyor. ”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu