Türkiye

TBMM’de 1 Kişi Covid-19 Nedeniyle Hayatını Kaybetti

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde İnsan Kaynakları departmanında çalışan bir personel yeni tip koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. 33 yaşındaki personelin hayatını kaybetmesiyle TBMM’de ilk koronavirüs nedenli ölüm yaşanmış oldu.

İddialara göre; Meclis İnsan Kaynaklarından İ. S. koronavirüs belirtileri ve yüksek ateşle hastaneye gitti. Ancak İ. S.’nin şikayetleri geçiştirilerek yatışına gerek olmadığı söylendi ve evine gönderildi. Meclis’ten yetkililerin araya girmesi ile İ. S.’nin yatışı yapıldı. Bu sabah saat 05:00 gibi de İ. S. hayatını kaybetti.

Bilindiği üzere bazı uzmanlar tarafından geçtiğimiz günlerde Ankara’daki hastanelerde kapasitenin çok yoğun dolulukta olduğu söylenmişti.

TBMM’den yapılan açıklamada : ” Meclis İnsan kaynakları biriminde görevli memur arkadaşımız İ. S. , Cuma günü rahatsızlık hissetmesi üzerine hastaneye gitmiş, ancak durumunun hastanede yatarak tedaviyi gerektirecek boyutta olmaması nedeniyle evinde istirahat etmekteyken, dün ateşinin yükselmesi üzerine hastaneye yatırılmış, ani gelişen bir durumla gece hayatını kaybetmiştir. Ailesinde Covid-19 pozitif olan bireylerin bulunduğu arkadaşımız da idari izinli olarak evinde bulunmaktaydı.” ifadelerine yer verildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu