Türkiye

Toplu Taşımada Ayakta Yolcu Alınmayacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gerçekleştirilen 40. kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada artık toplu taşımada ayakta yolcu alınmayacağını, kafe ve restoranların da daha sıkı denetime tabi tutalacağını söyledi. Ayrıca maske kullanımı başta olmak üzere kurallara uymayanlara kesilen cezaların muhakkak tahsil edileceğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Neler Söylemişti ?

” Türkiye hem sağlık altyapısı hem aldığımız tedbirler sayesinde hamdolsun iyi noktada bulunuyor. Ancak mevcut durum bizim için kabul edilebilir değildir. Vaka ve vefat sayılarındaki kısmi yükselişten derin üzüntü duyuyoruz. Vatandaşlarımızdan tamam diye ifade ettiğimiz temizlik, maske, mesafe kurallarına sıkı bir şekilde riayet etmelerini istiyoruz. Kafe ve restoranlar daha sıkı şekilde denetlenecektir. Toplu taşımada ayakta yolcu alınmasına kesinlikle müsaade edilmeyecektir. ”

”Maske kullanımı başta olmak üzere kurallara uymayanlara kesilen cezalar muhakkak tahsil edilecektir. Esnek ve kademeli mesaileri yaygın bir şekilde tatbiki sağlanacaktır. Günlük vaka, vefat, yoğun bakım istatistikleri her akşam yayınlanıyor. Şeffaf yürüttüğümüz bu sürecin başarısı vatandaşlarımızın vereceği desteğe bağlıdır. ”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu