Dünya

Virüsün İlk Ortaya Çıktığı Yer Vuhan’da Partiler Hız Kesmiyor !

Tüm dünya koronavirüs nedeniyle adeta yıkım yaşarken, virüsün başlangıç noktası olan Hubei eyaletine bağlı Vuhan şehrinde Çin’liler gece hayatında doyasıya eğleniyor.

Görüntüler Pes Dedirtti

Vuhan’da bir gece kulübünde haftasonu çekilen görüntüler adeta pes dedirtti. Dünya koronavirüsle mücadelesine devam ederken, Çin’in bu denli rahatlığı, geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan ” Acaba Covid-19 Gerçekten Çin’de mi Üretildi ? ” sorusunu akıllara getiriyor.

33 Gündür Yeni Vakaya Rastlanmadı

Gece kulüpleri, pub ve kafelerdeki doluluk sokaklara taştı. Çin’liler uzun süre karantinanın verdiği bunalımın etkisiyle, akın akın gece hayatına koştu.

Dünya’da Son Durum Ne ?

Mart ayından beri tüm Dünya adeta koronavirüsle kavruluyor. Uzun süredir açılamayan birçok mekan daha fazla dayanamayarak iflas etti. Vaka sayıları özellikle de Avrupa’da şok bir şekilde katlanarak artıyor. Fransa’da günlük vaka sayısı Türkiye’deki günlük vaka sayısının neredeyse 10 katı olarak, 3 gün önce 13.500 olarak açıklanmıştı. 18 Eylül’de İspanya’da ise bir günde tam 14.389 kişiye koronavirüs pozitif tanısı kondu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu